Berisha: Feja E Shqiptarit Është …

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, gjatë takimit me gazetarët, ku ka theksuar se “jemi komb pluri-religjoz dhe se vëllezër jemi vetëm me njëri tjetrin”.

Këto deklarata, Berisha i bëri pasi hodhi akuza në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, i cili është vendosur në shërbim të plotë të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

“Jemi komb pluri-religjoz. Vëllezër jemi vetëm me njëri tjetrin. Vetëm me njëri tjetrin. Vëllazëria është vetëm brenda kombit.

Nuk kemi vëllezër jashte kombit”, ka thënë Berisha gjatë bashkëbisedimit të përjavshëm me gazetarët në selinë blu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*