E fundit! Shqiperia god itet nga i nxehti afrikan! Nuk e merrni me mend cfare na pret neser

Deri në orët e mesditës territori Shqiptar do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në

ultësirën perëndimore, ndërsa kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat e thella malore.

Por në orët vijuese pritet që vranësirat herë pas here të shfaqen në zonat malore dhe pjesërisht

në qytetet e zonës së ulët. Parashikohet që më të theksuara vranësirat të jenë në zonat Verilindore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*