Gazetari nga Elbasani la zanatin per te rritur gomarica, ja shuma e madhe qe fiton ne vit

lton Kikia, një gazetar me 13 vite eksperiencë pune, ka treguar sesi ka lënë punën në Tiranë dhe i është dedikuar fermës së tij me gomarica.

Ai thotë se preferon më shumë të merret me gomaricat sesa të durojë stresin që i shkakton Tirana.

“Jam Elton Kikia, banor i Tiranës por lindur në Papër të Elbasanit, ku jam rikthyer pas 30 vitesh për të investuar në një fermë gomaricash.

Pas 16 vitesh punë në kryeqytetet dhe pas 13 vitesh punë në profesion si gazetar, e ndjeva veten më mirë mes gomaricave sesa në stresin, tr fikun e Tiranës dhe lidhjes së gazetarisë dhe medias, me pak shaka këtu brenda.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*