Ish-presidenti i FIFA-s akuzon Granit Xhakën: “Ku ishe mbrëmë? Ti je njeri i zhurmshëm…”

Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter ka zgjedhur të ngacmojë Granit Xhakën pas situatave të ndodhura me Serbinë dhe humbjen e pësuar ndaj Portugalisë në shifrat 6-1 në Kupën e Botës ‘Katari 2022’.

“Si në tenis: Kombëtarja e Zvicrës humbi 1:6 ndaj Portugalisë. Ku ishte Xhaka? Njeriu që pretendon të jetë lider dhe është më i zhurmshmi, por nuk pati asnjë ndikim në lojë në momentin më të rëndësishëm”, tha Blatter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*