Lajmi i trishtë ! Ndahet nga jeta kompozitori i njohur shqiptar(FOTO)

Fieri i ka dhënë sot lamtumirën e fundit një prej përsonaliteteve më të shquara në fushën e artit muzikor.

Nikollaq Bulo, kompozitori i mirënjohur i qindra këngëve për fëmijë e të rritur, popullore apo dhe qytetare është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare.
Ai ishte nismëtari i festivaleve për fëmijë e të rritur në Fier.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*