Lista Serbe “kërcënon” Sveçlën: Nuk je mirëpritur në Veri, do merrni përgjigjen e serbëve nëse tentoni t’i hiqni barrikadat

Lista Serbe ka reaguar pasi Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, publikoi fotografi nga pika kufitare në Bërnjak bashkë me policët e Kosovës, nga ku tha se institucionet e Republikës së Kosovës i kanë të gjitha kapacitetet për t’i larguar barrikadat dhe në koordinim me ndërkombëtarët janë duke vlerësuar situatën për reagim adekuat.

“Institucionet e Kosovës i kanë të gjitha kapacitetet për t’i larguar barrikadat në veri”

Sipas Listës Serbe, ky është një provokim i radhës i kryeministrit Albin Kurti dhe vartësve të tij.

Ata kanë kërcënuar se institucionet në Kosovë do të marrin “përgjigjen e popullit serb” nëse tentojnë të hiqen barrikadat.

Alarmon Sindikata: Policët vazhdojnë të jenë të bllokuar në Leposaviq dhe Jarinje, jeta e tyre është e rrezikuar seriozisht

“Sveçla e di shumë mirë se nuk është i mirëpritur në komunat serbe në veri të Kosovës dhe nuk ka çfarë të kërkojë në rajonet tona”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*