“Mos um shti se t’myti”, çifti i moshuar s’gjen rehati nga problemet mes tyre (Video)

Konfliktet e vazhdueshme të dy bashkëshortëve në Fushë Kosovë, të shtunën në mbrëmje u kthyen edhe në dhunë. Zehra e Xhafer Hamza njëri 70 e tjetri 66 vjeç, jetojnë bashkë por Gjykata e Prishtinës i ka ndarë hapësirat e tyre, çka edhe po çon në konflikt, njofton Klankosova.tv.

Edhe nga Qendra për Punë Sociale thonë se kanë raste të shpeshta me ta, por se nuk kanë gjetur ndonjë formë që tua zgjidhin problemin. “Kur e rrokin kanihere nervat, me tha mos um shti se të myti edhe të ngulfati. Edhe unë jom kanë e detyrume me e shty dhe ia shkeva xhamperin, thash nihere bahet”, thotë ajo në një prononcim dhënë televizionit Klan Kosova.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*