Ska ndali! Endri Prifti zbulon kush shkon ne Eurovizion, dhe fituesin e Kenges Magjike! Gjithcka e paracaktuar!

Festivali i Këngës në “RTSH”, dhe “Kënga Magjike” janë dy kompeticionet muzikore që vit pas viti tërheqin vëmendjen e publikut.

Si çdo herë, ka pasur d shime lidhur me mënyrën se si shpallen fituesit e këtyre kompeticioneve. Por këtë vit zhurma me sa duket është bërë edhe më e madhe, e tashmë janë zbuluar emrat se kush do të jenë fituesit e “Këngës magjike” dhe Festivalit të “RTSH-së”.

Artisti Endri Prifti së fundmi përmes një statusi në Facebook, njoftoi se dy vëllezërit korçarë nuk do të jenë pjesëmarrës në “Këngën Magjike”. Ai shkruan në statusin e tij, se ende nuk e dinë përse nuk u bënë pjesë, e kjo për shkak të “furçave” që bëhen në prapaskena.

Artisti nuk ka hezituar edhe të nxjerrë zbuluar kompeticionin e “Këngës Magjike”, duke treguar edhe fituesin e këtij viti, që sipas Endrit, do të jetë Marsela Çibukaj.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*