Tronditëse! 20-vjeçari shqiptar vritet në mes të Londrës. Zbardhen detajet e para

Një shqiptar ka humbur jetën ditën e sotme në Londër, pas disa të shtënave me armë.

Mediat britanike raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Henley, Ildorf, ndërsa paraprakisht dyshohet se ka qenë një përplasje bandash.

Përveç shqiptarit i vdekur mbeti dhe një 20-vjeçar, teksa një 30vjeçar është plagosur dhe ndodhet në spital në gjendje të rëndë.

Dëshmitarë në vendngjarje kanë treguar se ishin dy makina që hapën zjarr drejt shqiptarit, një aziatiku dhe një personi me ngjyrë.

Kjo ngjajre vjen pak pas vrasjes së 27-vjeçarit Lumturi Zeqja, i cili mbeti i vdekur teksa po përpiqej të mbronte një mikun e tij gjatë një përplasje mes bandave.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*