Tronditet SHQIPERIA! U dhυnua dhe u dogj për një borxh 10 mijë Euro

“Në këtë vend pas krahëve të mi, në zonën e Kodër Shupalit do sillej 5 vite më parë 61-vjeçari, Mehdi Shaban Kurt-Deda, pasi u dhunua barbarisht u lidh me zinxhirë në njërën prej pemëve, u dogj për së gjalli”, thotë gazetari Merin Maçi.

Krimi është zbardhur 5 vjet më vonë. Policia tha se shkak i ngjarjes së rëndë do të bëhej një borxh i pashlyer në vlerën e afro 10 mijë Eurove që viktima i kishte shtetases Marjeta Karaj 56 vjeç, që shihni në këtë foto, e cila u arrestua.

Së bashku me të në pranga përfundoi dhe 39-vjeçari, Gazmir Ngota. Ndërsa në kërkim u shpall djali i 59-vjeçares, Besmir Karaj, që rezulton të jetë larguar jashtë vendit.

“Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pasi kanë kontaktuar në zonën e Xhamllikut, shtetasin Menduh Kurt–Deda, i cili fshihej prej kohësh, si pasojë e një borxhi të pashlyer, e kanë marrë me forcë atë, në automjet, dhe kanë shkuar në zonën e Alliasit, ku kanë ushtruar dhunë ndaj tij. Më pas, e kanë transportuar në një zonë pyjore, në vendin e quajtur “Kodër Shupal”, ku pasi e kanë dhunuar dhe lidhur 61-vjeçarin, e kanë djegur atë me lëndë djegëse”, deklaroi drejtori i Policisë së Tiranës, Lorenc Panganika.

Mbetjet kockore të gjetura në atë kohë vendngjarje zbuluan identitetin e viktimës. 61-vjeçari punonte në një organizatë me Marjeta Karajn, e cila ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen gjate marrjes në pyetje nga policia.

Por ka qenë i arrestuari tjetër Gazmir Ngota, i cili ka pranuar se ka marrë pjesë në dhunimin e më pas djegien për së gjalli të 61-vjeçarit Mehdi Shaban Kurt-Deda. Policia thotë se Marjeta Karaj ka qenë e pranishme kur viktima është marrë me forcë në makinë, por jo kur është vrarë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*