Zvicra paralajmëron reduktime të energjisë elektrike

Zvicra paralajmëron reduktime të energjisë elektrike

Ndërprerjet e energjisë elektrike që do zgjasin disa orë priten këtë dimër në Zvicër.Kështu ka bërë të ditur presidenti i Komisionit Federal të Energjisë Elektrike (ElCom) Werner Luginbühl, shkruan rts.

Është e këshillueshme që “të ketë mjaft qirinj dhe dru për ata që kanë sobë”, paralajmëron Luginbühl.Por, reduktimet disa orëshe përfaqësojnë vetëm një skenar katastrofash, deklaron ai, duke shtuar se momentalisht situata është e menaxhueshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*